Jak správně vybrat velikost rámu kola Giant a Liv

Na této stránce najdete doporučené velikost rámů Giant a Liv podle výšky postavy. Berte prosím tyto údaje jako orientační, vždy je lepší si vybranou velikost u nás vyzkoušet.

Horská kola Giant

Tabulka velikostí rámů horských kol Giant
Tabulka velikostí rámů horských kol Giant

Silniční kola Giant

Tabulka velikostí rámů silničních kol Giant
Tabulka velikostí rámů silničních kol Giant

Dámská kola LIV

Proces výběru toho nejvhodnějšího kola a jeho správné velikosti by měl být co nejjednodušší. 

Dámská kola Liv jsou rozdělena do tří základních kategorií podle určení kola: On-Road – silniční kola, X-Road – crossová (trekingová) kola, Off-Road – horská kola. Další rozdělení je podle výkonnosti a stylu jízdy: Performance – závodní a výkonnostní kola, Sport – kola pro sportovní (kondiční) pojetí cyklistiky, Lifestyle – kola pro rekreační cyklistiku.

Velikosti všech kol Liv včetně silničních jsou označeny jednoduše: XXS, XS, S, M, a L. Výběr správné velikosti kola je důležitý ve všech kategoriích, jsou tu ale určité rozdíly: zatímco na silničních a crossových kolech je vaše jízdní pozice převážně statická, to znamená, že se během jízdy příliš nemění, u horských kol je díky rozmanitosti terénu naopak dynamická, to znamená, že jízdní pozici musíte často přizpůsobit, například v prudkém výjezdu nebo naopak ve sjezdu.

Z toho plyne, že opravdu precizní nastavení posedu je důležité především u silničních kol, u horských kol je tolerance o něco vyšší.

Velikostní tabulka kol Liv
Velikostní tabulka kol Liv

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Objednávka svozu

Načíst