SPORTOVNÍ VÝŽIVA GU

Rád bych Vám představil americkou firmu GU. Na našem trhu firmu ne příliš známou, avšak kdo zkusil, většinou nemění.

Nejdříve krátce o historii a hlavní myšlence tohoto výrobce sportovní výživy. Psal se rok 1993 a v kalifornském Berkley vznikl první gel na světě, který nastavil standarty o tom, jak má vypadat sportovní výživa. Hlavní myšlenkou této firmy je pak vytvořit výživu a doplňky nezatěžující trávení a maximálně podporující sportovce v dané aktivitě. V jejich portfoliu můžeme najít výrobky od hydratace až po regeneraci.
Pokud bych měl citovat přímo vědce z GU "Soustředíme se na výživu pro vytrvalostní sporty a chceme v tom být nejlepší"

Teď bych Vás rád seznámil přímo s pár výrobky, které jsou našimi "best of" produkty a které i já sám využívám v tréninku i závodech.

GU BREW ELECTROLYTE TABLETY

Tablety, jak název napoví, mají jako hlavní úkol chránit proti křečím a hydratovat celé tělo. Tekutá forma se nejrychleji dostává ke svalům a nejméně zatěžuje trávení. Díky tomu se sodík a draslík dostává plynule a bez potíží ke všem částem pracujícího těla. Velmi příjemná je chuť, která nepůsobí chemicky a díky slazení přírodní stévií nemáte pocit "zahlenění" jako u umělých a zbytečně přeslazených nápojů. Velice zajímavé je také zjištění, že tablety neobsahují skoro žádné umělé kalorie. Při cestování a ukládání pak jistě oceníte praktické balení v malé tubě.

Jedna tableta by měla být rozpouštěna v 0,5l vody. Tento poměr je vhodný za letních horkých dnů nebo při závodě, kdy tělo potřebuje všeho více.
V treninku a při občasných sportovních aktivitách je bohatě dostačující ředění 1 tableta do 0,7l.

 

GU ROCTANE GEL
 

Teď se dostáváme z tekuté formy do formy gelové.
Gel Roctane je svým složením, které tvoří zejména esenciální aminokyseliny a látky blokující křeče, vhodný na hodně dlouhé aktivity jako je například Ironman, maraton atd. (tento gel pro zajímavost používá trojnásobná vítězka Ironmanu na Hawaii Mirinda Carfraeová) Každý gel je dobré zapíjet vodou, aby se zlepšilo natrávení a co nejvíc omezilo zatížení žaludku trávícím procesem.


GU ENERGY GEL

Energy gel je ve stejné gelové formě jako Roctane, má ovšem jiné účinky. Je mým nejoblíbenějším gelem ve chvíli, kdy je, zejména při závodě, třeba do toho pořádně praštit a jet co to dá. Za dobu, co GU doporučuji a je mou odpovědí na otázku "co používáš za výživu?", si našel Energy Gel přízeň hromady nejen cyklistů, ale i běžců, plavců, atletů a rychlobruslařů. Balen vždy v praktickém jednorázovém sáčku, kdy se pohodlně otevírá odtrhnutím vrchní části, což je ideální v hektické chvilce závodu (snadno se odtrhne zubama, nebo jednou rukou pokud je horní cíp přilepen lepenkou na rámu kola)

Svým složením je určen pro rychlé dodání energie, a to je díky obsaženému maltodextrinu (až 80%).

Velkým "oživovadlem“ je pak kofein, který ale není obsažen ve všech příchutích.

GU CHOMPS

"CHOMPS" neboli jak mi říkáme "gumový medvídek". Složením podobný gelu Energy (plus sirup topioca bohatý na proteiny a minerály vyráběný z jihoamerické rostliny Cassava) ve formě gumového bonbonu vhodného zejména na dlouhé vyjížďky. Méďové nesmí chybět v kapsičce dresu zejména při triatlonových závodech, kdy v poslední části běhu opadá soustředěnost a je potřeba kontrolovat příjem energie. Mně osobně dost pomáhá pocit že nedávám gel, ale žvýkám formu "jídla". Velkou výhodou je pak fakt, že neobsahuje lepek, a tak je tato pochoutka dostupná všem.

Dost se Chomps osvědčil i na dlouhých jízdách autem a při aktivitách, kdy je potřeba udržet soustředěnost.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Objednávka svozu

Načíst